Klasy czwarte poznają Bydgoszcz
Historia, przyroda i letni spacer po Bydgoszczy – tak klasy czwarte spędziły jeden z ostatnich dni roku szkolnego. Uczniowie odwiedzili Muzeum Kanału Bydgoskiego, poznali ciekawostki związane z historią miasta, a następnie wyruszyli na spacer wzdłuż kanału, by zakończyć wycieczkę na Wyspie Młyńskiej.
Czytaj więcej!Wycieczka do Gdyni
23 czerwca klasa 6 a wybrała się na wycieczkę koleją do Gdyni. Na początek na Skwerze Kościuszki zobaczyliśmy ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Następnie zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie, gdzie podziwialiśmy zwierzęta morskie i słodkowodne z całego świata. Najatrakcyjniejszą częścią wycieczki okazał się jednak aktywny pobyt na plaży, skąd wszystkich pozdrawiamy!
Profilaktyka, dobra zabawa i zwycięstwo!
19 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festynie profilaktycznym „Bezpieczne Wakacje”, którego celem było promowanie bezpiecznych form wypoczynku oraz zasad bezpieczeństwa nad wodą. W wydarzeniu uczestniczyły szkoły podstawowe z osiedla Kapuściska: SP26, SP28, SP46 oraz SP57.
Czytaj więcej!Za nami Igrzyska na Kapuściskach
17 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVIII Igrzyskach Szkół Osiedla Kapuściska. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa nr 46, a do sportowej rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV–VIII ze szkół nr 26, 28, 46 i 57.
Czytaj więcej!Warsztaty medyczne
W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach medycznych, które dostarczyły im nie tylko wielu emocji, ale przede wszystkim cennej wiedzy i praktycznych umiejętności.
Czytaj więcej!Gry i zabawy zespołowe
W ramach zakończenia działań związanych z "Aktywną przerwą" przygotowaliśmy gazetkę z dodatkowymi działaniami, które chcemy wykorzystać tuż przed wakacjami. Są to ciekawe pomysły, które mogą być atrakcyjne dla młodszych i starszych uczniów.
Czytaj więcej!Wycieczka klas trzecich
Dziś uczniowie klas trzecich spędzili wyjątkowy dzień pełen smaków, radości i wspólnej zabawy. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci miały okazję samodzielnie przygotować pyszną pizzę, poznając tajniki jej tworzenia od podstaw. Każdy mógł wykazać się kreatywnością, dobierając ulubione składniki i komponując własną, niepowtarzalną pizzę.
Czytaj więcej!Wspaniały festyn za nami!
2 czerwca w naszej szkole odbył się radosny i pełen atrakcji festyn rodzinny. Wydarzenie zgromadziło licznie uczniów, rodziców oraz nauczycieli, tworząc wyjątkową atmosferę wspólnej zabawy i integracji.
Czytaj więcej!Szkolni mistrzowie warcabów
28 maja odbyły się coroczne Warcabowe Mistrzostwa Szkoły. W zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba 19 uczestników. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Po zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się:
I miejsce - Szymon Wesołowski kl. 8
II miejsce - Wojciech Grzenia kl. 8
III miejsce - Borys Grzegrzółka kl. 8
Serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowali p. Damian Skawiński i p. Artur Wojtynowski
Misja Mikołajek - kreatywne spotkanie z lekturą
Uczniowie klasy 5 b wzięli udział w mini projekcie edukacyjnym pt. „Misja Mikołajek”. Tym razem zamiast tradycyjnego testu sprawdzającego znajomość lektury przygotowali lapbooki, w których w ciekawy i pomysłowy sposób zaprezentowali świat Mikołajka
Czytaj więcej!