Konkurs adwentowy dla klas I-IV

Zachęcamy uczniów klas od I do IV naszej szkoły do wzięcia udziału w adwentowym konkursie. Polega on na przygotowaniu pracy przedstawiającej symbole adwentowe. Prace można składać do 15 grudnia u Pani Katechetki. Przewidziane są nagrody!

Czytaj więcej!

Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 27 lutego do 1 marca odbyliśmy rekolekcje wielkopostne. Pierwsze 2 dni przeżywaliśmy w naszej szkole, realizując tematy dot. chrześcijańskiej tożsamości, natomiast ostatni dzień skoncentrowaliśmy wokół Eucharystii, która wspólnie przeżyliśmy w naszym Kościele Parafialnym. Nadia Aładowicz oraz Olivia Wiśniewska w piękny sposób zaaranżowały liturgię i wprowadziły nas w piękny nastrój. Ks. Łukasz poprowadził Mszę oraz skierował do młodzieży naukę dot. znaczenia odpowiedzialności w życiu chrześcijanina. Rekolekcyjne spotkania pomagają w umocnieniu przyjaźni z Chrystusem i są okazją do przemyślenia własnego postępowania i poprawy życia.

Czytaj więcej!

Wszystkich Świętych

W dniu 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nami i dotarli do celu, którym jest Niebo. Uczniowie z klasy IV wprowadzili nas w temat Świętych obcowania – przebrali się za Aniołki i rozdawali uczniom inspirujące myśli Świętych. Tego dnia również wspominamy naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, którzy odeszli. Pamiętajmy również o zmarłych nauczycielach, którzy przez lata kształtowali nasze umysły i serca, stawiając kwiaty oraz zapalając znicze.

Czytaj więcej!

Areopag młodych – zaproszenie

Młodzież codziennie staje przed wieloma wyzwaniami, które stawia jej codzienność. Te wszystkie towarzyszące młodym ludziom pytania mają wspólny mianownik – kim jestem? Kim mam być w dzisiejszym świecie? Razem z młodzieżą będziemy poszukiwali odpowiedzi. Zapraszamy zatem 12 listopada o godz. 11:00 do Domu Polskiego przy ul. Grodzkiej 1 na spotkanie "Antropologia chrześcijańska a wyzwania kultury współczesnego świata". Odbędą się wykłady przeplatane poezją, kuluarowe rozmowy, świadectwa wiary i warsztaty. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk. Szczegółowych informacji udziela ks. Łukasz Krzewiński. Zapraszamy!

Czytaj więcej!

Sukcesy w konkursie plastycznym z okazji Dnia Papieskiego

16 października 2022 roku w Bazylice Bydgoskiej odbyło się ogłoszenie wyników międzyszkolnego konkursu plastycznego z okazji XXII Dnia Papieskiego. Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe: dla uczniów klas I-III i uczniów klas IV-VI. W konkursie zaprezentowało się prawie 20 uczestników. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły, zdobywając nagrody w kategorii IV-VI. Sebastian Leszczyński zajął 1 miejsce, natomiast Zuzanna Jażdżewska miejsce 2. Gratulujemy zwycięzcom!

Czytaj więcej!

Konkurs plastyczny - Dzień Papieski

Zapraszamy do udziału w konkursie pt. "Święty Jan Paweł II – Nauczyciel Prawdy w świetle Encykliki Veritatis Splendor (Blask Prawdy)". Konkurs plastyczny jest dedykowany dla uczniów klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych pod hasłem „Jan Paweł II – Nauczyciel Prawdy”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Zespół Szkół nr. 34 w Bydgoszczy. Wszystkie szczegółowe informacje są u ks. Łukasza. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Czytaj więcej!

Rekolekcje wielkopostne

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne przeżyliśmy razem z Prorokiem Jonaszem - symbolem ścierania się ludzkiej woli z Bożą. Jonasz musiał przejść długą drogę, aby zrozumieć, co w życiu liczy się najbardziej. Zakończeniem rekolekcji była Droga Krzyżowa, podczas której młodzież wraz z naszym ks. Biskupem niosła Krzyż i wsłuchiwała się w głębokie młodzieżowe rozważania. Droga Krzyżowa zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu oraz okazją do spowiedzi. Nasza młodzież staje dopiero na rozbiegu życia, niech owoce tegorocznych refleksji pomagaj im przezwyciężać strach i zdobywać wielkie życiowe i nadprzyrodzone sukcesy. Ks. Łukasz Krzewiński

Czytaj więcej!

Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla klas I - VI odbędzie się 3 września o godz 18:00, natomiast Msza Święta dla klas VII - VIII odbędzie się 4 września o godz 18:00 /okazja do spowiedzi świętej o 17:30.
4 września po Mszy Św spotkanie dla klas VII - VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

Czytaj więcej!

Podręczniki do nauki religii w roku szkolnym 2020/2021

Lista podręczników do nauki religii w roku szkolnym 2020/2021:

Czytaj więcej!

Modlitwa w rodzinie przed śniadaniem wielkanocnym

Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje pobłogosławione jajko, którym także dzielimy się wzajemnie po modlitwie błogosławieństwa pokarmów.

Czytaj więcej!