Ogólnopolska akcja "Góra grosza"

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Góra grosza". Jej celem jest zbiórka monet na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Uczniowie wolontariusze aktywnie biorą udział w tej akcji poprzez systematyczne zbieranie groszy (we wtorki i w czwartki) do specjalnie oznakowanej puszki. Akcja trwa od 1.11.23 r. do 29.02.24 r. Koordynatorzy akcji: Milena Staszkiewicz i Monika Jasudowicz.

Czytaj więcej!

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

W czwartek, 12 października, odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przypomnę tylko, że uczniowie biorący udział w wyborach przygotowali plakaty przedstawiające ich osoby. A oto wyniki wyborów:
Przewodnicząca – Nicola Tecław
Wiceprzewodniczący – Dominik Wegner
Sekretarz – Julia Lewicka
Skarbnik – Lilianna Sech
Gratulujemy nowo wybranemu Samorządowi i życzymy owocnej pracy!

Czytaj więcej!

Konkursowy Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował nietypowe obchody tego święta. W sali gimnastycznej miał miejsce konkurs na "Super dziewczynę", w którym wzięły udział po dwie przedstawicielki płci pięknej z każdej z klas 4-8. Uczestniczki miały do wykonania kilka konkurencji, m. in. bieg z przeszkodami, wymienianie nazw kwiatów i marek samochodowych na czas czy zgadywanie ważnych dla historii kobiet. Wydarzeniu towarzyszyło wiele uśmiechu. W jury zasiedli p. Dyrektor Anna Thiesler, p. Alicja Sobaś, ks. Łukasz Krzewiński i p. Damian Skawiński. Miło nam poinformować, że zwyciężyły: Victoria Krysztofiak (I miejsce), Zuzanna Jażdżewska (II miejsce) i Nadia Gackowska (III miejsce). Serdecznie dziękujemy dziewczynom z SU oraz ich opiekunowi, p. Arturowi Wojtynowskiemu za pomysł i aranżację wydarzenia. Zapraszamy do fotorelacji!

Czytaj więcej!

Apel z nagrodami

W dniu 2 marca w holu drugiego piętra odbył się apel dla społeczności szkolnej, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W czasie apelu omówiliśmy bieżące sprawy, związane choćby z bezpieczeństwem, nastąpiło także wręczenie przez Panią Dyrektor nagród zwycięzcom organizowanych ostatnio w naszej placówce konkursów. Były to m. in. konkurs "O złote pióro" na najpiękniej prowadzony zeszyt, Szkolny Konkurs Polonistyczny oraz konkurs na plakat o oszczędzaniu energii. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Czytaj więcej!

Walentynki

14 lutego stał się okazją do wspólnego pokazania sobie, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom: kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta; roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, skrupulatnie zapakowane cukierki i lizaki. Samorząd Uczniowski wraz z ks. Łukaszem i Panem Arturem zorganizował pocztę walentynkową, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów, którzy anonimowo oraz bezpośrednio wyznawali siebie sympatie.

Czytaj więcej!

Podziękowanie za udział w zbiórce dla Nikosia

Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom i ich wychowawcom za udział w zbiórce kasztanów dla Nikosia. Uzbierał się całkiem duży karton. Rodzice chłopca odebrali je w piątek, 28 października. Pieniądze ze sprzedaży kasztanów w skupie zasilą konto przeznaczone na leczenie i rehabilitację Nikosia.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

Czytaj więcej!

Zbieramy kasztany dla Nikosia!

Samorząd Uczniowski zaprasza do włączenia się do akcji zbierania kasztanów dla Nikosia. Jego życie to ustawiczna walka o każdy dzień. Pomóżmy mu i jego rodzicom w tej walce!
Nikoś od urodzenia zmaga się z wieloma przewlekłymi chorobami. Najpoważniejsze z nich to autyzm i znaczna wiotkość stawowa. Aby utrzymać zdrowie psychiczne i fizyczne dziecka, potrzeba regularnej rehabilitacji. Nikoś wymaga też specjalnej diety. Cierpi na celiakię i nietolerancję laktozy. Na to nakłada się astma lekooporna. Pierwszą poważną wizytę w szpitalu chłopiec odbył mając zaledwie trzy tygodnie. Mama chłopca walczy o leczenie i rehabilitację. Zebrane kasztany trafią do skupu. Cała kwota zostanie przekazana na konto „Się pomaga”, a środki będą wykorzystane na pokrycie kosztów rehabilitacji, terapii oraz pomoce terapeutyczne.

Kasztany prosimy przynosić do 19.10.2022 r. do opiekunów SU (p. Artura Wojtynowskiego, ks. Ł. Krzewińskiego). Z góry dziękujemy!

Czytaj więcej!

Dzień bez plecaka!

Dzień bez plecaka to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

Czytaj więcej!

Dzień Bohatera Literackiego

W poniedziałek 21 marca, na rozpoczęcie wiosny, zorganizowaliśmy Dzień Bohatera Literackiego. Akcja polegała na tym, aby chętni uczniowie przyszli tego dnia do szkoły przebrani za dowolną postać literacką, z książki lub komiksu. Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów wykazało się pomysłowością i przebrało się za ulubione postacie. Na szkolnym holu odbył się pokaz wszystkich przebrań, a przedstawiciele Samorządu Szkolnego wybrali po trzy najlepsze kreacje w kategoriach klas I-III i IV-VIII.
W kategorii klas I-III nagrody zdobyli:
1. Jan Starzak
2. Wojciech Aładowicz
3. Zofia Kamińska
W kategorii klas IV-VIII nagrody zdobyli:
1. Wiktor Jakubczak
2. Sebastian Leszczyński
3. Gracjan Madej
Nagrody wręczyła Pani Dyrektor, komplementując wszystkie przebrania i zaangażowanie uczniów. Pomysłodawcami akcji byli nasi poloniści, p. K. Cemel i p. D. Skawiński. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wesołej, wiosennej inicjatywie.

Czytaj więcej!

Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Data jego obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Nawiązuje również do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Czytaj więcej!