Bezpieczny powrót do szkół - 10 zasad dla ucznia i rodzica

Wytyczne MEN dla rodziców i uczniów pt.: "Bezpieczny powrót do szkół"

Czytaj więcej!

Dzień otwarty w naszej szkole oraz 100. rocznica powrotu Bydgoszczy do macierzy

W czwartek, 20 lutego, drzwi naszej szkoły otworzyły się dla wszystkich chętnych do jej odwiedzenia, a szczególnie na przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Dzień otwarty połączyliśmy z obchodami 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do macierzy.

Czytaj więcej!

Lekcja w Mechaniku

W czwartek 13 lutego klasa VIIIa wraz z opiekunami, panią Moniką Molską i panem Arturem Wojtynowskim, w ramach lekcji zawodoznawczej, udała się do Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 przy ulicy Świętej Trójcy. Było to już drugie wyjście uczniów naszej szkoły do popularnego "Mechanika".

Czytaj więcej!

Wyjście do Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

Dnia 10.01.20 klasy piąte zostały zaproszone przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Choinka” w wykonaniu bydgoskich licealistek. Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych...

Czytaj więcej!

Od grosika do złotówki

Uczniowie klasy 2a biorą udział w projekcie edukacyjnym "Od grosika do złotówki" Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej!

Zapomniane zawody okiem uczniów klasy 6a

W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 6a mieli za zadanie zrobić referat na temat dawnych lub zapomnianych zawodów: zecer, zdun, bednarz, ludwisarz oraz introligator. Oto efekty ich pracy.

Czytaj więcej!

Marzycielska Poczta

Uczniowie klasy Va, pod opieką p. M. Staszkiewicz i p. D. Skawińskiego wzięli udział w akcji "Marzycielska Poczta". Dzieci tworzyły tradycyjne listy do chorych i doświadczonych przez życie rówieśników z całej Polski. Wykazały się wielką empatią, życzliwością i pomysłowością przy pisaniu i ozdabianiu swoich listów. Przekazały w nich adresatom moc najlepszych życzeń i pozytywnej energii. Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie!

Czytaj więcej!

Wyjście do Filharmonii Pomorskiej

Dnia 18.12.19 uczniowie klasy Va oraz klas I-II uczestniczyli w przedstawieniu organizowanym przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPa” pt. „Gwiazdka z sercem”. Uczniowie spędzili bardzo miło czas, podczas słuchania i śpiewania kolęd. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie.

Czytaj więcej!

Wigilia klasowa Va

Dnia 20.12.19, spotkaliśmy się by wspólnie świętować przy wigilijnym stole. Wigilia to szczególny dzień dla uczniów, czas spokoju, jedności i pojednania.

Czytaj więcej!

Wyjście do Opery Nova

Dnia 9.12.19 uczniowie klas Va i Vb uczestniczyli jako widzowie w musicalu pt. „Akademia Pana Kleksa”, bardzo dziękujemy za bilety które otrzymaliśmy od Pana Zbigniewa Ostrowskiego, wicemarszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie byli zachwyceni musicalem i długo jeszcze wspominali ten dzień.

Czytaj więcej!