Szkoła Otwarta i Tolerancyjna

We wrześniu nasi uczniowie byli uczestnikami Bydgoskiego Projektu Miejskiego "Szkoła Otwarta i Tolerancyjna". Celem było zaprezentowanie różnic kulturowych i, co za tym idzie, bogactwa kulturowego. Podczas warsztatów tematycznych uczniowie wzbogacali wiedzę nt. kultury, różnorodności, skutecznych strategii zwalczania uprzedzeń wobec drugiego człowieka. Niesamowite wrażenie przyniosły ćwiczenia i konkursy, w których uczniowie musieli wyszukiwać w Parku Tolerancji określone słowa i hasła. Zdrowa rywalizacja i poszerzona wiedza sprawiły, że wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Czytaj więcej!

Odwiedziliśmy Park Tolerancji

W październiku uczniowie klas ósmych odwiedzili pierwszy w Polsce tematyczny park poświęcony tolerancji. Koordynator projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna i jednocześnie twórca parku, Pan Przemysław Nowakowski oprowadził klasy po parku, opowiedział pokrótce o poszczególnych instalacjach i zaprosił do konkursu drużynowego (The Game 1). The Game to aż 10 konkursów o różnych stopniach trudności (albo łatwości) przygotowanych na terenie parku (od gier słownych i logicznych, przez zadania na spostrzegawczość i elokwencję do sprawdzenia wiedzy o świecie włącznie), na rozwiązanie których uczniowie mieli 30 minut (o tym, kto rozwiązuje które zadania, decydowali sami uczniowie). Do zdobycia było nawet 300 punktów. Szkoły, które do 28 października uzyskają łącznie najwięcej punktów, wygrywają konkurs. Trzymamy kciuki za uczniów naszej szkoły!!! Zapraszamy do fotorelacji. Aneta Jordan-Madejska, Monika Molska, Damian Skawiński

Czytaj więcej!

Kolory Kultur - SOiT

28 października gościliśmy w naszej szkole Panią Joannę Kotwicką, która przeprowadziła warsztaty pt. Kolory Kultur. Uczniowie klas 6 poznali historię dzieci z różnych zakątków świata. Młodzież z zaangażowaniem brała udział w ćwiczeniach. Warsztaty odbyły się w ramach projektu miejskiego Szkoła Otwarta i Tolerancyjna.

Czytaj więcej!