Projekt klasy 5a

Klasa 5a, razem z wychowawcą, p. Skawińskim, zrealizowała w ostatnich miesiącach projekt "Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?", przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Uniwersytet Dzieci". Program, składający się z cyklu 9 zajęć, pomógł uczniom rozwinąć samoświadomość i inteligencję emocjonalną. Dzieci próbowały rozpoznawać, oswajać i wyrażać własne emocje. Poznały także strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki temu rozwiną w przyszłości empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy.

Czytaj więcej!

Zakończenie ogólnopolskiego rocznego projektu Uniwersytet Dzieci w klasie "Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój dobry nastrój?"

Miło jest nam poinformować, że klasa 5a zakończyła realizację rocznego projektu edukacyjnego. Uczniowie podczas rocznej pracy rozwinęli liczne kompetencje społeczne m.in.: świadomość, empatię, umiejętność współpracy oraz rozpoznawanie i nazywanie emocji. W ramach podziękowania za aktywny udział klasa otrzymała dyplom.

Czytaj więcej!

Zdalna realizacja ogólnopolskiego projektu Uniwersytet Dzieci

Klasa 5a, pomimo trudności realizuje swoje projekty klasowe. Wspólnie z klasą podjęliśmy tematykę zajęć: Jak radzić sobie ze stresem? Jakie zalety ma stres?

Czytaj więcej!

Uniwersytet Dzieci -"Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?"

W ramach projektu Uniwersytet Dzieci -"Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?", uczniowie klasy Va wzięli udział w warsztatach nt. „Co mogę zrobić ze swoją złością”. Uczestnicy zdefiniowali i poznali pojęcie „złości”, w jaki sposób się ona może objawiać (czyli np. po jakich częściach ciała możemy odczytać że ktoś jest zły). Uczniowie wypełnili kartę pracy odpowiadając m.in. na pytania: W wolnym czasie najbardziej lubię... , Nie lubię, kiedy ludzie mówią mi..., Złości mnie, kiedy ktoś…, Kiedy się złoszczę pomaga mi..., O swoich uczuciach najczęściej rozmawiam z…

Czytaj więcej!

Projekt Uniwersytet Dzieci

Klasa Va bierze udział w całorocznym projekcie edukacyjnym pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci. Jest to Fundacja, która działa non-profit na rzecz pozytywnej zmiany w edukacji. Zachęca dzieci do rozwoju i poznawania świata, wspiera edukację dzieci w szkołach podstawowych.

Czytaj więcej!