"Magia Świąt Bożego Narodzenia" – warsztaty w klasach I-III

W ostatnim czasie klasy I-III uczestniczyły w warsztatach „Magia Świąt Bożego Narodzenia”, podczas których uczniowie poznali historię wysyłania kartek z życzeniami świątecznymi oraz historię choinki. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne symbolizujące Boże Narodzenie. Uczestnicy warsztatów poznali wiele ciekawostek dotyczących zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy serdecznie Pani Annie Radosiewicz z Akademii Małych Rąk, która poprowadziła warsztaty.

Czytaj więcej!

Bierzemy udział w konkursach i zdobywamy nagrody

Uczniowie klasy 3b brali udział w międzyszkolnych konkursach plastycznych, w których zajęli następujące miejsca:
Wojciech Aładowicz zajął III miejsce w konkursie pt. "Przyroda zdrowia doda", organizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Z kolei Antoni Dobiecki otrzymał II miejsce w konkursie pt. "Zniekształcony świat. Jak spostrzegają świat osoby wyśmiewane przez innych?", organizowanym przez projekt Szkoła Otwarta i Tolerancyjna w Bydgoszczy. W projekt ten nasza szkoła po raz kolejny aktywnie się włączyła. O wyniku konkursu zdecydowało głosowanie, w którym udział wzięło 170 uczestników konferencji inaugurującej VII sezon projektu. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej!

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości to wyjątkowe święto, które uczy nas, że małe gesty życzliwości mogą mieć ogromny wpływ na nasze życie i relacje z innymi. W klasach I-III uczniowie świętowali ten dzień w wyjątkowy sposób, prezentując piosenki, wiersze i tańce, które promowały dobroć i serdeczność. Dzień Życzliwości to nie tylko jednodniowe święto – to przypomnienie, że każdego dnia możemy być dla siebie życzliwi i okazywać serdeczność. Niech te magiczne słowa towarzyszą nam zawsze! Obchody były pełne radości i inspiracji. Życzmy sobie nawzajem więcej życzliwości i uśmiechu każdego dnia!

Czytaj więcej!

Śniadanie daje moc! – Dzień zdrowego śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego w dniu 8.11 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie przypomnieli sobie o 12 zasadach zdrowego odżywiania oraz o regułach zachowania się przy stole. Następnie wspólnie usiedli do klasowego śniadania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Koordynator akcji: Milena Staszkiewicz

Czytaj więcej!

Rozstrzygnięcie konkursu "Jesień liśćmi malowana":

Miło nam poinformować o wynikach konkursu plastycznego "Jesień liśćmi malowana". Oto one:
I miejsce - Agata Sobala kl. 2a
II miejsce - Daria Samoilenko kl. 2a
III miejsce - Julian Marchlewicz kl. 1a
Wyróżnienie - Lena Popielarz kl. 2a
Wyróżnienie - Julian Dziemdziora kl. 2b
Wyróżnienie - Matylda Iwicka kl. 2a
Wyróżnienie - Kacper Damski kl. 1b
Wyróżnienie - Julia Król kl. 3b
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej!

Klasy drugie i trzecie w teatrze

W dniu 27 października 2023r. klasy drugie i trzecie wybrały się do Teatru Kameralnego i obejrzały wyborny spektakl pt. "Bajki dla niegrzecznych dzieci "
Spektakl „Bajki dla niegrzecznych dzieci” został napisany przez Szymona Jachimka dla Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Autor wykorzystał utwory Heinricha Hoffmanna w tłumaczeniu Wacława Szymanowskiego, adaptując je na potrzeby sztuki opowiadającej o czwórce dzieci, które nie chcą spać oraz ich zagadkowej, nieco ekscentrycznej ciotce.
Uczniowie i opiekunowie świetnie się bawili.

Czytaj więcej!

Projekt "Sztuka w oczach dziecka – zwierzęta leśne"

Uczniowie klas 1-3 biorą udział w szkolnym projekcie plastycznym, mającym na celu rozwijanie talentów plastycznych, poznanie różnych technik plastycznych oraz wzajemną współpracę klasową. Zapraszam do obejrzenia foto relacji.
Koordynator: Milena Staszkiewicz

Czytaj więcej!

Co powie Miś? – warsztaty profilaktyczne

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Misie Necio i Siecio przypominały o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz mówiły o tym, czym jest uzależnienie od telefonu, tabletu czy gier komputerowych. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, dla kogo przeznaczone są social media i kiedy możemy posiadać własne konto. Było bardzo interesująco! Dziękujemy naszym gościom.

Czytaj więcej!

Niezbędnik pierwszaka, czyli co uczeń klasy pierwszej powinien mieć

Lista niezbędnych rzeczy, jakie powinien posiadać każdy pierwszoklasista.

Czytaj więcej!

Bezpieczny powrót do szkół - 10 zasad dla ucznia i rodzica

Wytyczne MEN dla rodziców i uczniów pt.: "Bezpieczny powrót do szkół"

Czytaj więcej!