Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację zbiórki dla chłopców i całej rodziny poszkodowanej w Murowańcu. Wolontariusze zebraną kwotę (811 zł) z kiermaszu przekazali głównemu bydgoskiemu koordynatorowi ze Szkoły Podstawowej nr 63. Opiekunowie wolontariatu i całej akcji: M. Staszkiewicz, M. Jasudowicz, A. Jordan-Madejska.

Czytaj więcej!

Podziękowania

Wolontariusze i wychowawcy pragną serdecznie podziękować za liczne dary dla Pani Władzi, zbiórka przeszła najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serca i morze życzliwości. Niech radość rozjaśni okres świąteczny, a dobroć wróci z podwójną siłą. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Czytaj więcej!

Podziękowanie od Stowarzyszenia "Stukot"

Stowarzyszenie "Stukot" przekazało podziękowania dla społeczności naszej szkoły za udział w zbiórce na rzecz bezpańskich kotów pt. "Nakarm kota ze Stukota". Uzbieraliśmy nie tylko ogromną ilość karmy, ale także 664,70 zł. Dziękujemy dzieciom i rodzicom!

Czytaj więcej!

Zimowa zbiórka dla Pani Władzi

Starsza kobieta, mieszkanka Podlasia, samotna, dobiegająca 80 lat. Walczy z chorobą nowotworową, cukrzycą, problemami z sercem, a dodatkowo jeszcze ma siłę na pomoc braciom mniejszym. Nadal opiekuje się Majką, Ulinkiem (starsze pieski ze schroniska), karmi stado bezdomnych kotów. Co chwilę jakiś nowy ,,stołówkowicz" pojawia się u progu Pani Władzi. Stwórzmy jej miłe Święta!

Czytaj więcej!

Ogólnopolska akcja "Góra grosza"

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Góra grosza". Jej celem jest zbiórka monet na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Uczniowie wolontariusze aktywnie biorą udział w tej akcji poprzez systematyczne zbieranie groszy (we wtorki i w czwartki) do specjalnie oznakowanej puszki. Akcja trwa od 1.11.23 r. do 29.02.24 r. Koordynatorzy akcji: Milena Staszkiewicz i Monika Jasudowicz.

Czytaj więcej!

Kiermasz słodkości

Szkolne Kółko Wolontariackie przygotowało kiermasz słodkości, podczas którego były sprzedawane ciasta upieczone przez wolontariuszy. Zebrane pieniądze z kiermaszu zostaną przekazane Stowarzyszeniu Stukot. Akcja przerosła nasze oczekiwania, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na naszą zbiórkę. Ponadto serdeczne podziękowania dla wolontariuszy za duże zaangażowanie się w akcję. Opiekunowie: Milena Staszkiewicz i Monika Jasudowicz.

Czytaj więcej!

Zbieramy kasztany dla Nikosia z Bydgoszczy!

Samorząd Uczniowski zaprasza do włączenia się do akcji zbierania kasztanów dla Nikosia. Jego życie to ustawiczna walka o każdy dzień. Pomóżmy mu i jego rodzicom w tej walce!

Czytaj więcej!

SKW wspiera dbanie o przyrodę

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP 26 dzielnie wspierali akcję „sprzątanie świata” organizowaną przez BORPĘ oraz MOEN. Wykazali się dużą aktywnością i samodzielnością w czasie akcji sprzątania lasu na Osowej Górze. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Czytaj więcej!

Wolontariusze SKW z wizytą w stowarzyszeniu "Arbuz"

Wolontariuszki SKW odwiedziły dziś stowarzyszenie „Arbuz", zajmujące się porzuconymi lub odebranymi interwencyjnie gryzoniami i królikami. Dowiedziały się, jak odpowiednio zajmować się puchatymi przyjaciółmi i jak wspierać fundacje. Oczywiście ochoczo zabrały się do pomocy przy sprzątaniu klatek. SKW przekazało również 250 zł, zebrane dzięki szkolnym akcjom organizowanym w 1 semestrze.

Czytaj więcej!

Zbiórka żywności i zbiórka dla Szpitala Dziecięcego

Bardzo dziękujemy zaangażowanie się w akcję zbiórki żywności. Wszystkie artykuły żywnościowe zostały przekazane organizacji PCK. Jednocześnie informujemy, że ruszyła zbiórka dla dzieci przebywających w Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy przy ul. Chodkiewicza, w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami i Świętami Bożego Narodzenia. Ze względu na panujące obostrzenia związane z COVID-19 wszystkie rzeczy przekazane do szpitala muszą być w stanie nowym. Zapraszamy do przynoszenia: puzzli, gier planszowych, dydaktycznych, kolorowanek, kredek itp. Wszystkie rzeczy należy przynosić do sali 41 do końca listopada. Organizatorzy: Milena Staszkiewicz i ks. Łukasz Krzewiński.

Czytaj więcej!