Program edukacyjny „Dziel się uśmiechem”

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, od 2013 roku prowadzi program edukacyjno – profilaktyczny „Dziel się Uśmiechem” (realizowany dawniej pod nazwą „Chroń Dziecięce Uśmiechy”).
Celem programu jest budowanie świadomości prozdrowotnej - jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej, a przede wszystkim jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Uczniowie biorący udział w 2018 r. otrzymali bezpłatny zestaw do pielęgnacji zębów (szczoteczka, pasty, bezcukrowe gumy do żucia, zeszyt edukacyjny).

Nasza szkoła bierze udział w programie już od pierwszej edycji. W 2017 roku został przeprowadzony przegląd dentystyczny.