Szkolny Konkurs Polonistyczny 2023

Już po raz piąty w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny. Uczestnicy (po 3 osoby z każdej z klas) mieli za zadanie rozwiązać test, sprawdzający wiedzę z wszystkich działów wiedzy językowej: fonetyki, ortografii, interpunkcji, fleksji, słowotwórstwa, składni czy frazeologii. Pytania były naprawdę trudne i miło nam poinformować, że wyłoniliśmy najlepszych:
I miejsce – Nadia Aładowicz, 8b
II miejsce – Maja Rafińska, 8a
III miejsce – Wiktor Szafrański, 8a
Wyróżnienia:
Antoni Karolewski, 7a
Olivia Frańczak, 8a
Gratulujemy młodym znawcom polszczyzny! Konkurs zorganizowali p. Katarzyna Cemel i p. Damian Skawiński

Czytaj więcej!

Szkolny konkurs polonistyczny

Z okazji Dnia Języka Ojczystego, przypadającego 21 lutego, w naszej szkole zorganizowaliśmy kolejną już, trzecią edycję szkolnego konkursu polonistycznego. Do zmagań przystąpiło 21 uczniów, po 3 wytypowanych z każdej z klas 4-8. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem, przygotowanym przy użyciu platformy MS Forms. Pytania konkursowe dotyczyły gramatyki, ortografii, interpunkcji oraz kultury języka. Do zdobycia było 30 punktów.

Czytaj więcej!

Międzyszkolny Konkurs Literacki "Pragnę być Twoim przewodnikiem po Bydgoszczy"

Zespół Szkół nr 34 im. Romualda Traugutta ogłasza międzyszkolny konkurs literacki dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych na napisanie opowiadania "Pragnę być Twoim przewodnikiem po Bydgoszczy". Termin nadsyłania prac upływa 30 listopada br. Szczegóły w załączniku.

Czytaj więcej!

Konkursy polonistyczne

Aktualne informacje dotyczące konkursów polonistycznych.

Czytaj więcej!