Tak brzmi Szkolny Chór "Nutka"!

Zapraszamy do obejrzenia występu naszego chóru szkolnego Nutka. W listopadzie 2021 nagraliśmy trzy utwory: "Na cztery i na sześć", "Deszczowa kropelka", "Jesienny deszcz". Chór działa w ramach Ogólnopolskiego Programu Śpiewająca Polska. Opiekunem chóru jest Pani Magdalena Ocalewska.

Czytaj więcej!

Klasa 7b na warsztatach teatralnych

Dnia 23.11.2021r. klasa 7b udała się na warsztaty teatralne, które odbyły się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Organizatorami wyjścia były panie: Magdalena Ocalewska, Katarzyna Cemel oraz Aneta Jordan-Madejska. Mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach teatralnych, przewodnim tematem był dzień Pluszowego Misia, którego musieliśmy odnaleźć. Na samym początku naśladowaliśmy panią prowadzącą warsztaty, bawiliśmy się w aktorów. Następnym zadaniem była reklama miodu, rówieśnicy mieli niesamowite pomysły. Kolejną zabawą było upodabnianie się do misia. W ramach odpoczynku usiedliśmy w kółku i każdy mówił jakieś łamańce językowe, a potem bawiliśmy się w kalambury iii… Miś nareszcie się odnalazł! Na samym końcu pani zaproponowała nam zrobienie własnych pacynek. Każdy z nas wykonał piękne arcydzieła. Po 1,5 godzinie udanej zabawy wyszliśmy z warsztatów. To był dzień pełen wrażeń, zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne. Nicola Diabelec, kl. 7b

Czytaj więcej!

Bezpieczny powrót do szkół - 10 zasad dla ucznia i rodzica

Wytyczne MEN dla rodziców i uczniów pt.: "Bezpieczny powrót do szkół"

Czytaj więcej!

Lekcja w Mechaniku

W czwartek 13 lutego klasa VIIIa wraz z opiekunami, panią Moniką Molską i panem Arturem Wojtynowskim, w ramach lekcji zawodoznawczej, udała się do Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 przy ulicy Świętej Trójcy. Było to już drugie wyjście uczniów naszej szkoły do popularnego "Mechanika".

Czytaj więcej!

Wyjście do Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

Dnia 10.01.20 klasy piąte zostały zaproszone przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Choinka” w wykonaniu bydgoskich licealistek. Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych...

Czytaj więcej!

Zapomniane zawody okiem uczniów klasy 6a

W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 6a mieli za zadanie zrobić referat na temat dawnych lub zapomnianych zawodów: zecer, zdun, bednarz, ludwisarz oraz introligator. Oto efekty ich pracy.

Czytaj więcej!

Marzycielska Poczta

Uczniowie klasy Va, pod opieką p. M. Staszkiewicz i p. D. Skawińskiego wzięli udział w akcji "Marzycielska Poczta". Dzieci tworzyły tradycyjne listy do chorych i doświadczonych przez życie rówieśników z całej Polski. Wykazały się wielką empatią, życzliwością i pomysłowością przy pisaniu i ozdabianiu swoich listów. Przekazały w nich adresatom moc najlepszych życzeń i pozytywnej energii. Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie!

Czytaj więcej!

Wigilia klasowa Va

Dnia 20.12.19, spotkaliśmy się by wspólnie świętować przy wigilijnym stole. Wigilia to szczególny dzień dla uczniów, czas spokoju, jedności i pojednania.

Czytaj więcej!

Wyjście do Opery Nova

Dnia 9.12.19 uczniowie klas Va i Vb uczestniczyli jako widzowie w musicalu pt. „Akademia Pana Kleksa”, bardzo dziękujemy za bilety które otrzymaliśmy od Pana Zbigniewa Ostrowskiego, wicemarszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie byli zachwyceni musicalem i długo jeszcze wspominali ten dzień.

Czytaj więcej!

Zwycięstwo w Międzyszkolnym Konkursie Literackim

Wiktoria Marciniak z klasy VIIa zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim pt.: "Los naszych braci mniejszych jest w moich rękach...", zorganizowanym przez SP 63. Zwycięzcy mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz fotograficzno-graficznych. Praca Wiktorii wyróżniła się twórczą wyobraźnią oraz starannością i poprawnością stylistyczną, ortograficzną. Uczennicę przygotowała p. K. Cemel. Gratulujemy!

Czytaj więcej!