Dzielne piłkarki

Uczennice klas 7 i 8 wzięły udział w turnieju halowej piłki nożnej w ramach XXXI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbyły się 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 12. Po zaciętej rywalizacji zajęły piąte miejsce. Dziękujemy za walkę i reprezentowanie szkoły.

Wśród dziewcząt: Julia Lewicka (I miejsce), Maja Tomaszewska (II miejsce) i Lilianna Sech (III miejsce)
Wśród chłopców: Przemysław Kiel (I miejsce), Wojciech Osowski (II miejsce) i Karol Siatkowski (III miejsce)
Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali od trenerów klubu pamiątkowe medale oraz zaproszenie do rozpoczęcia regularnych treningów wioślarskich. Wyjście zorganizowali p. Molska, p. Jordan-Madejska i p. Skawiński.

6 listopada młodzież reprezentująca naszą placówkę wzięła udział w Mistrzostwach Bydgoszczy w bowlingu sportowym. Zawody odbyły się w kręgielni Bowling Center. Rywalizowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz 7-8. Wszyscy nasi uczniowie wywalczyli medale i dyplomy. Największy sukces odniosła Maja Grefkiewicz z klasy 7, zajmując trzecie miejsce w rywalizacji indywidualnej oraz drużyna chłopców z klasy 6 w składzie Braian Szpera, Adrian Bryzgalski i Aleks Wiśniewski, która wywalczyła brąz w kategorii drużynowej. Za miejsca na podium uczniowie otrzymali piękne puchary. Poza wymienionymi osobami naszą szkołę reprezentowali również: Julia Wiktorowicz, Zuzanna Gwizdała, Julia Borkowiak, Izabela Kołecka, Jessica Jendrzejewska, Wojciech Małek, Adam Dąbrowski i Karol Siatkowski.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom zdobytych punktów.

Julia znowu na podium!

Julia Lewicka z klasy 8 a po raz kolejny świetnie spisała się w zawodach w judo. Tym razem zajęła III miejsce w kat. do 70 kg w turnieju judo o Puchar Prezydenta Miasta Włocławka. W turnieju wystartowało ponad 220 zawodników z 23 polskich klubów. Gratulujemy Julii wspaniałego reprezentowania klubu, szkoły, a przede wszystkim miasta!

Wielki sukces Julii!

Uczennica klasy 8a, Julia Lewicka, osiągnęła wspaniałe wyniki na I Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików POMERANIA CUP. Wystartowało w nim ok. 500 zawodników z 18 polskich klubów oraz Niemiec i Ukrainy. Julia zdobyła złoty medal w kategorii do 70 kg oraz II miejsce w kategorii do 63 kg. Serdecznie gratulujemy! Zachęcamy do obejrzenia filmiku ze zwycięskiej walki utalentowanej zawodniczki.

W piątek, 30 września, klasy 1-3 obchodziły Dzień Sportu. Głównym celem inicjatywy było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, integracja, kształcenie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości. Dzieci ćwiczyły, grały w gry zespołowe i bawiły się w sali gimnastycznej, na boisku oraz w trakcie spaceru po okolicy.

Zwycięstwo Julii!

Julia Lewicka z klasy 7a zajęła I miejsce XIX Ogólnopolskim Turnieju Judo Młodzików, Dzieci i Dzieci Młodszych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory. Serdecznie gratulujemy!

Sukces Julii na zawodach!

Julia Lewicka z klasy 7a zajęła I miejsce w kategorii do 63 kg w X Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików, który odbył się 8 października w Tuliszkowie. Gratulujemy uzdolnionej zawodniczce!

Wszyscy uczniowie klas I-III wzięli udział 30 września w obchodach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. Na holu I piętra przygotowane zostały stacje zadań. Każda klasa mogła sprawdzić swoje fizyczne możliwości. Drugą część zajęć sportowych odbyła się w salach lekcyjnych z wykorzystaniem tablic informacyjnych oraz materiałów przesłanych przez organizatorów. Był to wyjątkowo aktywny dzień! Zapraszamy do obejrzenia galerii. Wychowawcy klasa I-III. Koordynator akcji: p. Olga Ocetkiewicz.

Od kwietnia do czerwca uczniowie klas 4-8 wzięli udział w cyklu międzyszkolnych turniejów sportowych z okazji 676 rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich. Młodzież uczestniczyła w zawodach piłki nożnej, przerzucanki, dwóch ogni oraz piłki siatkowej. Poza sportową rywalizacją wszyscy dobrze się bawili a słodkie upominki oraz nagrody ufundowała Rada Osiedla Kapuściska. Sumując wszystkie nasze wyniki, szkoła zajęła drugie miejsce.
W maju reprezentacja naszej placówki rywalizowała ponadto w miejskim turnieju Rowerem Bezpiecznie, organizowanym przez SP 28. Chłopcy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, budowy roweru oraz umiejętnością jazdy na torze przeszkód. Drużyna zdobyła puchar, zajmując 6 miejsce.
9 czerwca chłopcy z klasy 3 i 4 reprezentowali nasza szkołę w towarzyskim turnieju piłki nożnej pomiędzy SP 57, SP 28 i SP 26. Zajęliśmy drugie miejsce.