Śniadanie daje moc! – Dzień zdrowego śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego w dniu 8.11 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie przypomnieli sobie o 12 zasadach zdrowego odżywiania oraz o regułach zachowania się przy stole. Następnie wspólnie usiedli do klasowego śniadania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Koordynator akcji: Milena Staszkiewicz

Czytaj więcej!

Światowy Tydzień Mózgu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody "Tygodnia Mózgu", który w tym roku odbywał się w dniach od 13 do 19 marca. Nasi uczniowie mieli okazję poznać budowę i funkcjonowanie mózgu, przeprowadzić różnego rodzaju zajęcia i warsztaty, a nawet wziąć udział w konkursach matematycznych, łamigłówkowych czy warcabowych. Mogli również wykazać się zdolnościami plastycznymi, tworząc rysunki i modele mózgu. Młodsze dzieci nakarmiły nawet swoje mózgi orzechami, mającymi zdrowotne właściwości. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie! Akcję koordynowała p. Marzena Rolirad-Kolano.

Czytaj więcej!

Projekt "Aktywni razem: ja, otoczenie, świat"

Miło nam poinformować, że nasza szkoła aktywnie włączyła się w projekt "Aktywni razem: ja, otoczenie, świat". W jego ramach wzięliśmy udział 4 marca w akcji "Sprzątania świata" w lesie na Osowej Górze i przyczyniliśmy się swoim wysiłkiem w czystość naszego miasta. Dzięki udziałowi w projekcie mieliśmy także okazję uczestniczyć w zorganizowanych w naszej sali gimnastycznej zajęciach sportowo-tanecznych, które poprowadziła p. Agnieszka Matusiak. Cały projekt realizowany jest pod patronatem Prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.

Czytaj więcej!

Śniadanie daje moc! – Dzień zdrowego śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego, w dniu 8.11 2021 r. uczniowie w naszej Szkoły Podstawowej nr 26 wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Ze względu na panującą pandemię, w tym roku akcja miała trochę inny charakter niż zawsze. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się, przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Stworzyli plakaty, które zostały rozwieszone na drzwiach klas oraz z owoców i warzyw stworzyli śliczne stworki. Ponieważ część klas przebywała w tym czasie na zajęciach zdalnych, Dzień Zdrowego Śniadania obchodziły online.
Koordynator akcji - Milena Staszkiewicz

Czytaj więcej!

Akcja ogólnopolska „Filtrujemy dla Bałtyku”

Uczniowie klasy Ia wzięli udział w akcji ogólnopolskiej nt. zanieczyszczeń środowiska, a dokładnie Morza Bałtyckiego. Dzieci obejrzały filmy, gdzie główną bohaterką jest szara foczka, która ukazuje jak wygląda świat po wodą, z jakimi trudnościami i niebezpieczeństwami muszą mierzyć się zwierzęta mieszkające w morzach i oceanach.

Dzieci podczas zajęć rozwiązywały zagadki, wskazywały jakie elementy nie powinny zleźć się w morzach, czym żywią się foki, szukały drogi do domu dla szarej foczki pokonując labirynt. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatu z morskim zwierzętami. Bardzo dziękują uczniom za zaangażowanie w akcję.

Koordynator: Milena Staszkiewicz

Czytaj więcej!

Podsumowujemy Światowy Tydzień Mózgu

W dniach 15-19 marca w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Tygodnia Mózgu. Uczniowie przez cały tydzień pogłębiali wiedzę na temat mózgu, który jest jednym z najbardziej fascynujących i tajemniczych organów człowieka. Przeprowadzono lekcje, podczas których uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat mózgu. Na godzinach wychowawczych wykonywane były interesujące plakaty. Przeprowadzono dwa konkursy: Konkurs wiedzy o mózgu oraz konkurs na posiłek zawierający produkty korzystnie wpływające na pracę mózgu. Przedstawiamy wyniki konkursów oraz zachęcamy do obejrzenia galerii. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w poszczególne inicjatywy!

Czytaj więcej!

Tydzień mózgu

Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, której celem jest popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym oraz jego działaniu w normie i patologii. W tym roku obchodzony był od 11 do 17 marca. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w konkursy i atrakcje przygotowane przez nauczycieli. Wykonali plakaty oraz modele mózgu, brali udział w rozgrywkach międzyklasowych gdzie rozwiązywali łamigłówki, wysłuchali wykładu na temat roli mózgu oraz rywalizowali w rozgrywkach w warcaby. Przeprowadzone zostały również lekcje na temat wpływu substancji trujących na mózg człowieka.

Czytaj więcej!

Program edukacyjny „Dziel się uśmiechem”

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, od 2013 roku prowadzi program edukacyjno – profilaktyczny „Dziel się Uśmiechem” (realizowany dawniej pod nazwą „Chroń Dziecięce Uśmiechy”).
Celem programu jest budowanie świadomości prozdrowotnej - jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej, a przede wszystkim jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Uczniowie biorący udział otrzymali bezpłatny zestaw do pielęgnacji zębów (szczoteczka, pasty, bezcukrowe gumy do żucia, zeszyt edukacyjny).

Czytaj więcej!

Zbiórka zakrętek i płyt CD

Ogłaszamy konkurs międzyklasowy, kto najwięcej zbierze nakrętek i płyt CD.

Czytaj więcej!

Fluoryzacja 2018/2019

Terminy fluoryzacji w roku szkolnym 2018/2019

Czytaj więcej!