Pasowanie na czytelników

Uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników. Z uśmiechem i radością wstąpili do grona uczniów korzystających ze szkolnej biblioteki. Mamy nadzieję, że przeczytane książki przeniosą ich w fantastyczny świat literatury dziecięcej.

Czytaj więcej!

Informacja dla czytelników szkolnej biblioteki

Drodzy Czytelnicy,
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka powiększyła księgozbiór o bardzo interesujące woluminy. Każdy znajdzie "coś" dla siebie. Można wypożyczyć nowe, ciekawe książki przygodowe, obyczajowe, historyczne, literaturę piękną, poradniki, pięknie ilustrowane książeczki dla dzieci z bajkami i baśniami.
W trakcie nauki zdalnej proszę rezerwować książki poprzez program biblioteczny MOL NET+ lub przez dziennik elektroniczny (nauczyciel Katarzyna Cemel).

Serdecznie zapraszam do biblioteki
Katarzyna Cemel

Czytaj więcej!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W naszej szkole realizowany jest narodowy program, dotyczący rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.
W związku z powyższym, do biblioteki szkolnej zostaną zakupione nowości wydawnicze i będą organizowane zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci. Chciałabym, aby każdy mógł spełniać swoje marzenia czytelnicze.
Rodzice, uczniowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły mogą zaproponować listę książek, które wzbogacą naszą bibliotekę. Pragnę, aby księgozbiór biblioteki był wspólnie wybrany, ponieważ pozwoli to wszystkim spełniać oczekiwania czytelnicze.
Propozycje proszę przesyłać na adres mailowy kasia-cem@wp.pl lub wrzucić do skrzynki "Spełnij marzenia czytelnicze", znajdującej się przed sekretariatem aż do dnia 15 października br.
Z góry dziękuję za współpracę w tworzeniu księgozbioru biblioteki w ZS nr 34.
Katarzyna Cemel

Czytaj więcej!

Terminy wypożyczania książek

Uprzejmie informujemy, że uczniowie, którzy zarezerwowali książki z biblioteki szkolnej, mogą je odbierać w następujących terminach:
poniedziałki od 9:50 do 11:30
wtorki od 10:45 do 11:30
piątki od 8:00 do 9:40
Przypominamy, iż rezerwacja książek odbywa się za pomocą systemu Molnet+ (https://m012838.molnet.mol.pl/)

Czytaj więcej!

Grupa Cogito on-line

Grupa Cogito to popularne wydawnictwo czasopism dla dzieci i młodzieży. Serdecznie polecam do lektury.

Czytaj więcej!

Czasopisma on-line

Przedstawiam listę niektórych ciekawych czasopism dostępnych on-line. Zachęcam do lektury podczas tych słonecznych dni spędzonych w domu.
Wasz Bibliotekarz ;)

Czytaj więcej!

Lektury on-line

Wykaz stron internetowych, na których można odnaleźć lektury szkolne... i nie tylko

Czytaj więcej!

Godziny otwarcia biblioteki

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj więcej!

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie z klasy I są już czytelnikami! W poniedziałek tj.18.03 uroczyście składały przyrzeczenia, że będą wiernymi czytelnikami i będą szanować książki. Do uatrakcyjnienia zajęć włączyły się dzieci z klas starszych, przebrane za skrzaty, które aktywnie uczestniczą w kółku teatralnym pod kierunkiem p. K.Cemel. Pierwszaki, aby zostać czytelnikami wykonywały trudne zadania, przy czym świetnie się bawiły. Otrzymały od skrzatów pomysłowe zakładki oraz identyfikatory.

Czytaj więcej!