Bookcrossing, czyli wędrujące książki

W listopadzie w naszym przedszkolu została zapoczątkowana akcja „Bookcrossing, czyli wędrujące książki”.

Idea bookcrossingu zrodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku i swoim zasięgiem obiegła już cały świat. Akcja ta powstała, aby uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. W Polsce funkcjonuje od 2003 roku, wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Hasłem idei bookcrossingu jest „Książki nie lubią być więzione na półkach, wolą krążyć z rak do rąk i być czytane”.

Zasady akcji są bardzo proste:

1. Należy przynieść prywatną, przeczytaną już książkę i zostawić ją na
     regale znajdującym się w holu przedszkola.

2. Można wówczas zabrać do domu inną książkę i przeczytać ją razem
      z dzieckiem.

3. Po przeczytaniu należy przynieść ją z powrotem i wybrać kolejną książkę do
    przeczytania w domu.

4. Książki przyniesione z domu nie mogą być zniszczone, powinny być ciekawe
    i godne polecenia.

Jeżeli macie Państwo w swoich zbiorach książki, które wspólnie z dziećmi już przeczytaliście i chcecie je podarować komuś innemu, przynieście je tutaj. Na naszym specjalnym regale można zostawić przeczytane już książki i wybrać dla siebie nową książkę. Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają nowego życia w ręku nowych czytelników. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji „Bookcrossing, czyli wędrujące książki”!