Być świętym każdego dnia

Turniej „Być świętym każdego dnia” odbędzie się 31 października 2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół n 34 przy ulicy Zacisze 15 w Bydgoszczy. Rozpoczęcie o godz. 10:45.

Zgłoszenie polega na wypełnieniu formularza i oddania go do dnia 26 października do ks. Dariusza lub sekretariatu szkoły. Każda klasa wystawia reprezentację składającą się z 4 osób. Dodatkowo w skład drużyny może wchodzić wychowawca klasy lub zaproszony nauczyciel. Drużyny startujące w turnieju będą składały się z reprezentantów dwóch klas. Losowania klas do drużyny dokona Jury 29 października podczas przerwy o godzinie 10:35. Kapitanowie zostaną poinformowani o wynikach losowania 29 października o godzinie 11:00 na tablicy informacyjnejprzy głównym wejściu do szkoły.

Każda z drużyn, która będzie miała w swoim składzie wychowawcę lub nauczyciela otrzymuje na starcie dodatkowy punkt. Każdą z konkurencji będzie oceniało Jury, którego decyzje są ostateczne. Turniej będzie się składał z konkurencji artystycznych, intelektualnych i sportowych tematycznie związanych ze św. Janem Pawłem II, św. Łukaszem, Św. Piotrem, św. Pawłem, św. Weroniką, św. Marią Magdaleną, św. Faustyną i innymi znanymi świętymi. Konkurencja intelektualna będzie oparta o Ewangelię św. Łukasza – przypowieści Pana Jezusa. Jedną z konkurencji będzie pokaz mody wylosowanych prędzej świętych – patronów każdej drużyny.

Zwycięzcą zostanie drużyna z największą ilością zdobytych punktów. W razie uzyskania takiej samej liczby punktów przez drużyny następuje dogrywka do wyłonienia zwycięzcy.

Podczas zawodów na sali zostanie przeprowadzony również konkurs na najlepszy i najgłośniejszy Klub Kibica swojej drużyny.

Przebrane minimum 5osób tego dnia za postać świętach lub aniołów na sali gimnastycznej to 3 punkt dla swojej drużyny (strój kompletny tzn. musi przypominać świętego, którego

pragnę naśladować). Przebrana cała klasa (minimum 12 osób) to dodatkowe 2 punkty.

Nagroda główna w zawodach: TORT, a dla najgłośniejszego i najbardziej dopingującego oraz kolorowego Klubu Kibica słodkie upominki.

Po zakończonych zawodach na sali gimnastycznej i ogłoszeniu wyników udamy się do sal lekcyjnych na przygotowany przez klasy „szwedzki stół” ze słodyczami i napojami( każda drużyna we własnym zakresie).

Ks. Dariusz Pruszyński