Bydgoski Budżet Obywatelski

Od poniedziałku (1 października) można głosować na projekty mieszkańców zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wprowadzone do budżetu i zrealizowane w 2019 roku. W tym roku oprócz osiedlowych projektów bydgoszczanie zadecydują o wyborze pierwszych przedsięwzięć ważnych dla całego miasta.

Jak głosować?
Głosowanie jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos poprzez aplikację internetową. W tym celu należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle i inwestycje do realizacji. Aplikacja uruchomiona zostanie od poniedziałku (1 października).

Można też skorzystać z papierowej karty do głosowania. Taka karta znajduje się w naszej szkole i można ją pobrać w sekretariacie. Po wypełnieniu karty należy wrzucić ją do urny, która również jest w naszej szkole.
Głosowanie potrwa do 31 października. Mogą w nim wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat. W tym roku można zagłosować na projekty do kwoty przeznaczonej na jedno wybrane osiedle - Na przykład zaznaczyć 3 zadania, których wartość po zsumowaniu nie przekroczy środków na dane osiedle. W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą nieważne. Do wyboru jest blisko 300 zadań ulokowanych na wszystkich, 29 osiedlach. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które zyskiwały od kilkunastu do nawet kilku tysięcy głosów. Czasami o zwycięstwie przesądzały pojedyncze głosy.

Z pośród projektów zgłoszonych na osiedlu Kapuściska można zagłosować na projekt nr 393, czyli rozbudowa szkolnego boiska. Zachęcamy do głosowania wszystkich do tego upoważnionych.

Źródło: www.bdgbo.pl/2018/10/zagosuj.html