Dzień Dyni

Dnia 29 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dyni. Jak przystało na taki dzień, wszystkie dzieci ubrane były na pomarańczowo lub miały jakiś „dyniowy” element w swoim stroju. Każda grupa – od maluchów po starszaki – świętowała Dzień Dyni i w każdej grupie miały miejsce różnego rodzaju niespodzianki i zabawy z dynią w roli główniej. Wesoło bawiły się grupy młodsze. „Niedźwiadki” poszukiwały dyni na placu zabaw, a później sprawdzały, co dynia ma w środku. Wykonały też z pomocą swoich pań piękne dyniowe lampiony. „Wiewiórki” oglądały różnego rodzaju dynie i znajdowały różnice na dwóch „dyniowych” obrazkach. „Jeżyki” smakowały pestki dyni i wzięły udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem dyni. Na całego bawiły się też grupy starsze. „Liski” konkurowały ze sobą w „dyniowym” slalomie i ćwiczyły swoją spostrzegawczość w „dyniowym” memory, nie zabrakło też „dyniowej” matematyki. „Zajączkom” największą frajdę sprawiła zabawa „Dynia parzy”, układanie „dyniowych” puzzli, „dyniowa” matematyka oraz malowanie małych gipsowych dyń. „Sówki” oglądały różne rodzaje dyń ozdobnych, używały dyń do wesołych zabaw ruchowych i również malowały małe gipsowe dynie. W każdej grupie powstały też kolorowe prace plastyczne, na których królowała dynia. Święto Dyni było także dniem, w którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy, najweselszy dyniowy lampion”, który dzieci wykonywały wraz ze swoimi rodzicami. Pomysłowe, pięknie dynie stanowiły niesamowitą ozdobę i dekorację naszego przedszkolnego holu. Na zakończenie dnia, podczas obiadu, na wszystkie przedszkolaki czekała jeszcze jedna niespodzianka – przepyszne, dyniowe placuszki, przygotowane przez nasze panie kucharki. Bardzo dziękujemy! Na pamiątkę Święta Dyni każde dziecko otrzymało „dyniowy” medal i okolicznościowy, „dyniowy” dyplom. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki długo wspominać będą ten wesoły dzień, który przyniósł im tyle niezapomnianych wrażeń.