Dzień Kota

Dnia 17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. W związku z tym świętem dzieci miały okazję poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę na temat życia kotów oraz wielu ras kotów, spotykanych na świecie. Usłyszały ciekawe informacje na temat tych zwierząt: jak wyglądają, czym się żywią, jakie są ich zwyczaje, dlaczego czasem są spokojne, a czasem lubią polować; oglądały albumy przyrodnicze ze zdjęciami kotów i film edukacyjny o kotach. Nasze przedszkolaki wykonywały też wiele ciekawych zadań związanych z kotami, wesoło bawiły się i tańczyły przy piosenkach o kotach, a na zakończenie dnia wykonały jeszcze fantastyczne prace plastyczne z kotem w roli głównej. Koty to zwierzątka bardzo bliskie każdemu maluchowi, dlatego na pewno dzieci zapamiętały jedno ważne przesłanie, płynące z tego dnia. Kot to nie zabawka – to zwierzę, które czuje tak, jak człowiek; dlatego też nie wolno wyrządzać mu krzywdy, należy opiekować się nim i zaspokajać jego potrzeby. To był bardzo miły i wesoły dzień!