Dzień otwarty w naszej szkole oraz 100. rocznica powrotu Bydgoszczy do macierzy

W czwartek, 20 lutego, drzwi naszej szkoły otworzyły się dla wszystkich chętnych do jej odwiedzenia, a szczególnie na przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Dzień otwarty połączyliśmy z obchodami 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do macierzy. Zorganizowaliśmy specjalny apel, w czasie którego zaprezentowaliśmy program artystyczny (taniec, recytacje, śpiew chóru), pochwaliliśmy się osiągnięciami szkoły, podsumowaliśmy także wszystkie inicjatywy związane z obchodzoną rocznicą. Odbył się także stojący na bardzo wysokim poziomie konkurs historyczny.

Przygotowaliśmy ponadto kilka wystaw, nawiązujących do ostatniego stulecia w dziejach naszego miasta: "Bydgoskie Kobiety", "Urodzeni w Bydgoszczy", "Bydgoszcz w czarno-białej fotografii". Dzieci skorzystały z zajęć warsztatowych, na wszystkich czekały też słodkości w kawiarence "W starym kinie".
Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie murów naszej szkoły!