Dzień Pizzy

Dzień 9 lutego uznawany jest na całym świecie za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie, uwielbianą zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Dlatego też nasi podopieczni bardzo chętnie świętowali ten dzień. Podczas zajęć dzieci obejrzały filmik dydaktyczny przedstawiający krótką historię pizzy, dowiedziały się, z jakiego kraju ona pochodzi oraz poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania. Nie zabrakło też różnorodnych zabaw ruchowych, matematycznych, muzycznych i plastycznych z pizzą w roli głównej. Jednak najbardziej wyczekiwanym momentem tego dnia była pizza, przywieziona z prawdziwej pizzerii, którą mali smakosze oczywiście zjedli z autentyczną radością i ogromnym apetytem! To był niezwykle smakowity dzień!