Dzień Zdrowego Śniadania

Podobnie jak w poprzednich latach, w dniu 8 listopada nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się w Ogólnopolską Akcję Edukacyjną „Śniadanie daje moc” i zorganizowało Dzień Zdrowego Śniadania. Celem tej akcji jest poszerzanie wiedzy najmłodszych na temat roli zdrowego śniadania dla naszego zdrowia oraz zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania się.Podczas zajęć przedszkolaki poznały piramidę zdrowego żywienia i dowiedziały się, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach, bez pośpiechu i regularnie pić wodę. Punktem kulminacyjnym tego dnia było oczywiście zjedzenie zdrowego śniadania! Dzieci samodzielnie komponowały sobie kanapki z ciemnego pieczywa, odpowiednich produktów, zawierających białko oraz wielu warzyw i chętnie poznawały nowe smaki. Dzień ten miał dla naszych przedszkolaków dużą wartość edukacyjną i sprawił im wiele radości, a dzięki niemu najmłodsi nauczyli się też, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.