European Day of Languages

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków, obchodzonego corocznie, 26 września, pod patronatem Rady Europy. Celem święta jest promowanie nauki o językach obcych i różnorodności językowej.
Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w interaktywnym teście, przygotowanym przy pomocy aplikacji Kahoot! przez p. M. Trempałę, p. D. Skawińskiego, p. Hildebrandt-Dobiała, p. K. Olencką i p. M. Staszkiewicz. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami, dotyczącymi języków europejskich, kultury, sztuki, geografii czy nawet gastronomii. Sprawdzenie wiedzy z dodatkiem rywalizacji było świetną zabawą dla wszystkich uczniów. W kategorii klas IV-V zwyciężyła drużyna "Smansy", złożona z uczennic klasy V a. Z kolei w kategorii klas VI-VII zwyciężyły "Gołębie", czyli grupa uczniów klasy VI a.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w obchody.