Finansowy Elementarz

W dniu 29 listopada wszystkie grupy naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pod nazwą „Finansowy elementarz”. „Finansowy elementarz” to autorski program edukacji finansowej dla przedszkolaków Fundacji Banku Millenium, który przygotowany jest i realizowany przez pracowników banku we współpracy z organizacją pozarządową Verba. Jego celem jest wyjaśnianie najmłodszym poprzez zabawę podstawowych pojęć z zakresu finansów i ekonomii. Program ten został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Finansów. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się:

• co to są pieniądze, skąd się wzięły i do czego są potrzebne
  • jakie są wartości pieniędzy, czyli poszczególnych monet i banknotów

• co to jest oszczędzanie pieniędzy i planowanie wydatków

• jak dobrze podejmować decyzje zakupowe, czyli jaka jest różnica między potrzebą a zachcianką.

Po tajnikach finansów przeprowadzała przedszkolaków sympatyczna maskotka psa – Pana Sebastiana, która towarzyszyła prowadzącemu zajęcia. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa oraz książeczkę – kolorowankę, w której Pan Sebastian przedstawia opowieść o banku.