Jasełka

W dniach 14-20 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste Jasełka dla rodziców okazji świąt Bożego Narodzenia. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, czas spędzony w gronie najbliższych, czas kolędowania i składania życzeń. Aby stało się zadość przedszkolnej tradycji świątecznych spotkań z rodzicami, starsze grupy, czyli „Niedźwiadki”, „Wiewiórki” i „Jeżyki” zaprosiły swoich najbliższych na przepiękne, okolicznościowe Jasełka. Uroczyste Jasełka oczywiście przedstawiały historię narodzenia Pana Jezusa w stajence w Betlejem, a wszystkie role odgrywali nasi mali podopieczni. Wśród małych aktorów nie zabrakło Aniołków, Pasterzy, Trzech Królów, a przede wszystkim Maryi i Józefa. Podniosły, odświętny klimat podkreślały śpiewane przez dzieci kolędy oraz przyciemnione światła i blask lampek choinkowych. Po występach wszystkie przedszkolaki złożyły swoim rodzicom świąteczne życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane upominki. Było magicznie, wzruszająco i bardzo świątecznie!