Koncert muzyczny "Jesienna muzyka Fryderyka Chopina"

Dnia 22 października gościliśmy w naszym przedszkolu artystów Filharmonii Pomorskiej, którzy zaprezentowali nam przepiękny koncert pt. „Jesienna muzyka Fryderyka Chopina”. Koncert prowadziła znana nam już z wcześniejszych spotkań sympatyczna pani Ada. Podczas koncertu dzieci miały okazję poznać instrument, który należy do grupy instrumentów dętych drewnianych, czyli flet poprzeczny. Instrument ten zaprezentował się w kilku utworach instrumentalnych i wokalnych, m.in. w „Preludium deszczowym” oraz pieśni „Życzenie”. Przedszkolaki wysłuchały koncertu z ogromnym zainteresowaniem, żywiołowo reagowały na poszczególne wystąpienia muzyków, znakomicie bawiły się przy ciekawych pomysłach pani Ady podczas słuchania muzyki, a na zakończenie nagrodziły artystów gromkimi brawami. Wszystkie dzieci już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie!