Koncert muzyczny "Karnawał w rytmie walca"

Dnia 17 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu znanych nam już gości – artystów muzyków, którzy tym razem zaprezentowali koncert pt. „Karnawał w rytmie walca”. W czasie tego spotkania dzieci miały okazję ponownie wysłuchać instrumentów perkusyjnych – werbla, talerza perkusyjnego, dzwonków i kastanietów, a także utworów śpiewanych głosem operowym żeńskim. Były to znane standardy muzyczne, m. in. „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” oraz pieśń „Hiszpanka”, ale też piosenki z przedszkolnego repertuaru, np. „Balonik” czy „Biały walczyk”. Jak przystało na koncert karnawałowy, grane i śpiewane utwory były przede wszystkim w rytmie walca. Nie zabrakło nawet walca zatańczonego przez dzieci do kompozycji „Walc łyżwiarzy” oraz walca wyklaskiwanego przez dzieci do dzieła „Nad pięknym, modrym Dunajem”! Karnawałowy koncert okazał się pełen niezapomnianych wrażeń, tak więc mali słuchacze na zakończenie nagrodzili artystów gromkimi brawami. Wszystkie przedszkolaki już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie!