Koncert muzyczny "Święta tuż, tuż"

Dnia 4 grudnia odbył się w naszym przedszkolu kolejny już koncert w wykonaniu artystów muzyków współpracujących z Filharmonią Pomorską pt. „Święta tuż, tuż!”. Na początku spotkania dzieci wspólnie z panią Adą i gośćmi zaśpiewały piosenkę „Wszystkie nutki z nami idą” z towarzyszeniem instrumentów muzycznych – saksofonu i pianina. Później wysłuchały świątecznych utworów śpiewanych głosem operowym męskim oraz świątecznych standardów granych na saksofonie, m. in. „White Christmas” oraz „Santa Claus is coming to town”. Nie zabrakło też grania na instrumentach perkusyjnych przez dzieci. Małym słuchaczom koncert bardzo się podobał, ponieważ jego repertuar zdecydowanie wprowadził wszystkich w przedświąteczny nastrój!