Konkursy o pszczołach

Pszczoła Zespół Szkół nr 34 w Bydgoszczy serdecznie zaprasza uczniów bydgoskich szkół podstawowych do udziału w konkursach finansowanych w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych: 1) Konkurs na komiks: „ZDARZYŁO SIĘ W PSZCZELEWIE” 2) Interdyscyplinarny konkurs wiedzy o pszczołach CELE KONKURSÓW - propagowanie wśród dzieci i młodzieży znaczenia oraz roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym, - zwrócenie uwagi na piękno przyrody, a także zagrożenia wynikające z malejącej liczby pasiek oraz postępującej degradacji środowiska naturalnego, - uzupełnienie wiadomości o budowie i życiu pszczół, - propagowanie konieczności rozumienia procesów przyrodniczych i ochrony przyrody, - zwrócenie uwagi na wartości odżywcze i lecznicze produktów pszczelich. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami. Na komiksy (w pierwszym konkursie) oraz na zgłoszenia (w drugim konkursie) oczekujemy do 23 października br. Regulaminy w załączniku. Zapraszamy!