Lekcje biblioteczne Jeżyków i Wiewiórek

W dniach 5 i 7 grudnia grupy „Jeżyków” i „Wiewiórek” odwiedziły naszą osiedlową bibliotekę „Kapuściska”, filię Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 10, gdzie uczestniczyły w spotkaniach tematycznych w ramach lekcji bibliotecznych. Podczas spotkania, które nosiło tytuł „Symbole i tradycje świąt Bożego Narodzenia”, dzieci miały okazję porozmawiać o tym, jakie są symbole świąt Bożego Narodzenia i co one oznaczają, a także rozwiązać świąteczne zagadki przy pomocy atrakcyjnego, elektronicznego robocika. Z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu opowiadania o świętym Mikołaju, który pojechał na urlop do ciepłych krajów, przeczytanego przez panią bibliotekarkę i samodzielnie wykonały piękne, białe gwiazdy z papierowych torebek. Nasze przedszkolaki bardzo miło spędziły tam czas i na pewno chętnie wrócą z kolejną wizytą!