Lekcje biblioteczne Jeżyków, Lisków i Sówek

W dniach 13, 14 i 21 kwietnia grupy „Sówek”, „Jeżyków” i „Lisków” odwiedziły naszą osiedlową bibliotekę, gdzie uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Podczas spotkania, które nosiło tytuł „Pierwsza wizyta w bibliotece”, dzieci obejrzały zgromadzone księgozbiory, poznały zasady katalogowania książek, a także dowiedziały się, jakie obowiązują zasady przy wypożyczaniu książek. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania przeczytanego przez panią bibliotekarkę, obejrzały film „Jak powstaje książka” i samodzielnie wykonały przygotowane dla nich zadania związane z książkami oraz zakładki do książek. Były to bardzo ciekawe i pouczające wizyty i nasze przedszkolaki na pewno wiele z nich wyniosły!