List do Rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie Prawni!

Za kilka dni rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021 stacjonarnie (tradycyjnie) w przygotowywanym trybie obostrzeń sanitarnych w związku z trwającym stanem pandemii COVID-19. Mając świadomość obaw oraz niepewności w związku z możliwymi zakażeniami na terenie szkoły, jako  zbiorowości społecznej ponad 200 osób, podejmujemy pracę w trybie stacjonarnym w kontakcie bezpośrednim z naszymi uczniami i wychowankami.

Po doświadczeniu w nauczaniu zdalnym – od marca do czerwca – uznajemy zgodnie z rekomendacjami ministra MEN , że jedyną najbardziej skuteczną formą pracy dydaktycznej i wychowawczej z naszymi uczniami jest praca w systemie stacjonarnym, która pozwala młodemu człowiekowi na powrót do grupy rówieśniczej, kształtując tym samym relacje, tak potrzebne w okresie dorastania.

Nowa sytuacja zewnętrzna – stan pandemii COVID19 – stworzyła całkowicie do tej pory niespotykaną formę funkcjonowania placówki,  gdzie rekomendujemy, aby cała społeczność (wychowankowie, uczniowie rodzice, nauczyciele, pracownicy)  bezwzględnie podporządkowała  się, aby wyeliminować wszelkie ryzyko zakażenia, zachorowania jego uczestników i w konsekwencji doprowadzić do zmiany pracy w system hybrydowej lub zdalnej nauki-pracy poza dobrze znanym  środowiskiem w placówce.

Mając na względzie doświadczenie we wspaniałej współpracy – zrozumienia i wsparcia Państwa w okresie  edukacji zdalnej - zwracam się z  prośbą o dalszą współpracę, pomoc oraz działanie ze swoimi dziećmi zgodne z przygotowanymi procedurami.

Jak najbardziej rzetelna i uczciwa postawa we wzajemnym informowaniu się o stanie zdrowia i działaniach zapobiegających przeniesienia na teren szkoły możliwego zakażenia – dbałości  w przestrzeganiu higieny, dezynfekcji i myciu rąk, dezynfekcji odzieży, zachowania dystansu społecznego, używania maseczek przykrywających nos i usta –pomoże nam w funkcjonowaniu placówki, co stanowi nieocenioną korzyść dla całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziny, nauczycieli i pozostałych pracowników.

Wierzę głęboko, że nasze wspólne działania przyniosą efekty.

Z wyrazami należnego szacunku

Anna Thiesler