Mały Miś w świecie wielkiej literatury

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasze przedszkole rozpoczęło realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Autorką i organizatorem tego projektu jest pani Aneta Konefał, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej, natomiast współorganizatorami są wydawnictwo MacEdukacja oraz czasopismo „Bliżej przedszkola”. Cel główny projektuMały Miś w świecie wielkiej literatury” to rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci we współpracy z placówkami oświatowymi oraz bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą, a w tym roku szkolnym jest to już VII edycja tego przedsięwzięcia. Jednym z modułów, realizowanych we wszystkich grupach wiekowych, jest moduł „Czytamy razem z Małym Misiem”, gdzie zakłada się grupową książeczkę – Dzienniczek Małego Misia, który dzieci zabierają do domów i w którym wykonują ilustracje do książek przeczytanych im przez rodziców. Dzienniczki wraz z misiami już wędrują po domach naszych przedszkolaków, a dzieci uwielbiają słuchać opowiadań, które rodzice czytają im przed snem!