Mama Julka czyta Liskom

Dnia 6 marca mama Julka z grupy „Lisków” sprawiła dzieciom niespodziankę i odwiedziła nasze przedszkole. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przeczytała „Liskom” opowiadanie o smoku. Ale nie o Smoku Wawelskim, nie, nie … Była to historia smoka – wędrownika, który podróżował po całym świecie, aby poznawać zwyczaje i kulturę innych krajów. Wszystkie przedszkolaki słuchały opowiadania jak zaczarowane, a Julek był dumny, że może gościć mamę w swojej grupie. Na zakończenie spotkania, jak na starszaki przystało, dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami nt. wysłuchanej historii, porozmawiały o tym, jakie inne kraje odwiedziły, co tam widziały, a także, gdzie chcieliby, aby smok ich jeszcze zabrał. Poza tym, oczywiście, mali słuchacze pięknie podziękowali pani Kamili za przyjście i wspólnie spędzony czas. Serdecznie zachęcamy również rodziców lub dziadków dzieci z pozostałych grup przedszkolnych do włączenia się w akcję wspólnego czytania przedszkolakom ich ulubionych bajek czy też innych ciekawych historii.