Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, pobudzania wyobraźni i pomysłowości, ale też święto odwagi, pokonywania ograniczeń, wiary we własne możliwości i zrozumienia swojej wartości. Najważniejszym jego przesłaniem jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent. W tym dniu w naszym przedszkolu również uczciliśmy Dzień Kropki. Dzieci w każdej grupie wiekowej brały aktywny udział w grach i zabawach z wykorzystaniem kółek i kropek, czyli odkrywały kropki w swoim otoczeniu (te duże i te małe), segregowały i przeliczały kropki, skakały po kropkach, tworzyły kropki sensoryczne, wykonały pomysłowe i niepowtarzalne kropkowe prace plastyczne, a na zakończenie tańczyły przy „Piosence o kropce”. Było wesoło, kolorowo i kropkowo!