Międzyszkolny konkurs literacki „Bydgoszcz za sto lat” – kartka z pamiętnika lub dziennika

W celu uczczenia roku Stanisława Lema (1921-2006), wybitnego polskiego pisarza, filozofa i futurologa, Zespół Szkół nr 34 im. Romualda Traugutta w Bydgoszczy ogłasza międzyszkolny konkurs literacki dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych na napisanie kartki z pamiętnika lud dziennika.

Cele konkursu:

– rozwój uzdolnień literackich u uczniów,

– promowanie pięknej, poprawnej i bogatej polszczyzny,

– zachęcanie dzieci i młodzieży do zapoznania się z twórczością Stanisława Lema,

– zainteresowanie walorami miasta Bydgoszczy,

– doskonalenie umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnej,

– pobudzenie twórczej wyobraźni.

Adresaci: uczniowie klas IV-VIII bydgoskich szkół podstawowych.

Warunek udziału: napisanie kartki z pamiętnika lub dziennika, zawierającej w sobie opis wizji Bydgoszczy za sto lat lub sytuacji dziejącej się w naszym mieście właśnie w 2121 roku.

Praca powinna być napisana odręcznie. Objętość tekstu powinna wynosić maksymalnie 1 stronę formatu A4. Praca musi być w pełni samodzielna, nie może być wcześniej publikowana.

Praca musi być opisana i zawierać: imię i nazwisko autora pracy oraz szkolnego opiekuna, nazwę placówki, klasę, e-mail do opiekuna. Do pracy należy dołączyć załączoną dalej zgodę udzieloną przez rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika konkursu na przetwarzanie danych osobowych, wykorzystanie wizerunku w ramach przeprowadzanego konkursu oraz publikację pracy w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania: