Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Powstanie styczniowe w plakacie"

POWSTANIE STYCZNIOWE W PLAKACIE

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
DLA UCZNIÓW BYDGOSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W związku z ustanowieniem przez Sejm RP 2024 roku Rokiem Romualda Traugutta, Zespół Szkół nr 34 w Bydgoszczy im. R. Traugutta ogłasza konkurs plastyczny na wykonanie plakatu związanego z powstaniem styczniowym. Prace mogą dotyczyć całego powstania albo konkretnych wydarzeń, postaci czy symboli.

REGULAMIN KONKURSU

I Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 34, ul. Zacisze 16 w Bydgoszczy, tel. 52 361 11 14

II Konkurs rozpoczyna sięod 26 stycznia 2024 r. i trwać będzie do 8 marca br.

III Prace konkursowe mogą mieć dowolny format i być wykonane dowolną techniką.

IV. Cele konkursu

• edukacja uczniów w zakresie powstania styczniowego i jego najważniejszych wydarzeń i postaci

• kultywowanie pamięci o bohaterstwie powstańców styczniowych

• rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej uczniów,

• kształtowanie wyobraźni plastycznej,

• rozwijanie zdolności manualnych.

V W konkursie mogą brać udział tylko uczniowie szkół podstawowych z terenu Bydgoszczy.

VI Warunki uczestnictwa w konkursie.

Prace konkursowe należy dostarczyć osoboiście do Zespołu Szkół nr 34, ul. Zacisze 16, 85-835 Bydgoszcz do dnia 8 marca 2024 r. do godz. 14:00 lub do tego dnia wysłać pracę pocztą (decyduje data stempla pocztowego).

Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi wcześniej nieopublikowanymi.

Każdy z uczniów może przekazać tylko jedną pracę.

Każda praca powinna być podpisana z tytułu i zawierać: imię i nazwisko autora, klasę i nazwę szkoły, imię i nazwisko opiekuna. Musi również zawierac podpisane oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego.

Przekazując pracę na konkurs, uczestnik zgadza się na ekspozycję pracy na stronie internetowej organizatora.

VII. Wyniki konkursu i nagrody

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi poprzez ogłoszenie zawierające imiona i nazwiska zwycięzców na stronie internetowej organizatora.

Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

Przekazując pracę na konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady zawarte w niniejszym regulaminie.

Organizatorzy :

p. Artur Wojtynowski