Mikołajki

Dzień 6 grudnia to szczególny dzień dla wszystkich dzieci – Mikołajki! W tym dniu od wielu już lat podtrzymujemy również w naszym przedszkolu mikołajkową tradycję. Jak przystało na taki dzień, wszystkie przedszkolaki ubrane były na czerwono i miały na głowach mikołajkowe czapki lub na sobie inny „mikołajkowy” symbol – panie oczywiście też! Każda grupa – od maluchów po starszaki – radośnie świętowała Mikołajki, a cały dzień minął pod znakiem wesołych zabaw i niespodzianek z Mikołajem w roli głównej. Młodsze dzieci słuchały czytanego opowiadania o Mikołaju, wesoło bawiły się w „mikołajkowe” ćwiczenia gimnastyczne, układały „mikołajkowe” puzzle i oglądały bajkę o Mikołaju. Starsze dzieci obejrzały prezentację o historii biskupa Mikołaja z Miry, tańczyły przy „mikołajkowych” piosenkach, wykonywały „mikołajkowe” zadania matematyczne i labirynty, a nawet mogły zrobić sobie zdjęcie w „mikołajkowej fotobudce”! W każdej grupie powstały też kolorowe prace plastyczne, na których Mikołaj i jego atrybuty wykonane był różnorodnymi technikami. Poza tym nie zabrakło też niespodzianki od samego Mikołaja! Okazało się, że Mikołaj zostawił każdemu dziecku prezenty w butach w szatni! Radości i uśmiechom nie było końca! Dla wszystkich przedszkolaków był to na pewno dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Było wesoło, czerwono i „mikołajkowo”!