Mikołajki

Dzień 6 grudnia to szczególny dzień dla wszystkich dzieci, ponieważ w tym dniu od wielu już lat podtrzymujemy w naszym przedszkolu mikołajkową tradycję. Jak przystało na taki dzień, wszystkie przedszkolaki ubrane były na czerwono i miały na głowach mikołajkowe czapki lub na sobie inny „mikołajkowy” symbol – panie oczywiście też! Każda grupa – od maluchów po starszaki – radośnie świętowała Mikołajki, a cały dzień minął pod znakiem wesołych zabaw i niespodzianek z Mikołajem w roli głównej.

Młodsze dzieci wysłuchały czytanego opowiadania o tradycji Mikołajek, wesoło bawiły się w zaprzęgi „mikołajowe”, układały „mikołajkowe” puzzle i obejrzały fragment filmu pt. „Rudolf, czerwononosy renifer”. Starsze dzieci obejrzały prezentację o historii biskupa Mikołaja z Miry, tańczyły przy „mikołajkowych” piosenkach, wykonywały „mikołajkowe” zadania matematyczne, a nawet były na seansie w „mikołajkowym” kinie z prawdziwym popcornem! W każdej grupie powstały też kolorowe prace plastyczne, na których Mikołaj wykonany był różnorodnymi technikami.

Poza tym nie zabrakło też niespodzianki od samego Mikołaja! Okazało się, że Mikołaj zostawił każdemu dziecku prezenty w butach w szatni! Radości i uśmiechom nie było końca! Dla wszystkich przedszkolaków był to na pewno dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Było wesoło, czerwono i „mikołajkowo”!