Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Święto to jest lekcją patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale i dla naszych małych Polaków. W tym dniu dzieci miały okazję porozmawiać o tym, czym są symbole narodowe, jak można rozumieć patriotyzm i co to znaczy „niepodległość”. Oglądały godło, flagę i mapę Polski, rozwiązywały zagadki o Polsce, wykonały piękne prace plastyczne z symbolami państwowymi. Starsze przedszkolaki recytowały też patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki o swoim kraju. Nasza placówka włączyła się również do akcji „Szkoła do hymnu” i wszystkie grupy, w galowych strojach, z biało-czerwonymi kotylionami, przepięknie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Ten uroczysty dzień był dla naszych przedszkolaków prawdziwą lekcją wychowania patriotycznego.