Pasowanie na czytelnika

W związku z przypadającym dnia 2 kwietnia Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci odbyła się w naszym przedszkolu niecodzienna uroczystość. W dniach 28 i 30 marca miało miejsce uroczyste pasowanie na czytelnika dzieci wszystkich grup wiekowych, połączone z otwarciem nowej biblioteki przedszkolnej. W uroczystości uczestniczyła też pani dyrektor naszej placówki, która z radością powitała naszych wychowanków w gronie czytelników. Podczas tego spotkania wszystkie przedszkolaki dowiedziały się, jakie prośby mają książki i jak o nie dbać, aby długo nam służyły. Obejrzały też serie książek, znajdujące się w naszej bibliotece i już zaplanowały, jakie opowiadania chcą usłyszeć J. Mimo, że serii tych jest mnóstwo, m.in. „Tosia i Julek”, „Tata Oli”, „Feluś i Gucio”, „Franklin”, „Mądra Mysz”, „Jadzia Pętelka”, „Staś Pętelka” i wiele innych opowiadań i baśni, prym wiodła „Kicia Kocia”! Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały grupowy dyplom pasowania na czytelnika, kolorowe znaczki i zakładki do książek. W ten sposób stały się prawdziwymi małymi czytelnikami!