Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 6 grudnia w naszym przedszkolu miała miejsce także bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka w grupie I „Liski”. Uroczystość ta jest już tradycją naszej placówki od lat, tak więc również w tym roku szkolnym do naszej przedszkolnej społeczności oficjalnie zostały przyjęte dzieci, które po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.Podczas krótkiej części artystycznej najmłodsi z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności, czym dali dowód na to, że sporo już potrafią. Przedstawili przygotowane piosenki, wierszyki i proste zabawy taneczne. Nie zabrakło oczywiście piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”! Po zakończeniu programu artystycznego maluchy złożyły ślubowanie, że będą dzielnymi przedszkolakami, będą słuchać swoich pań i pomagać kolegom, a także, że będą każdego dnia przychodzić do swojej sali z uśmiechem na twarzy. Ślubowanie małych przedszkolaków przyjęła Pani Dyrektor, która następnie dokonała uroczystego aktu pasowania każdego z nich dużą czerwoną kredką. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom pasowania i mały upominek. Dla naszych wychowanków był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w ich pamięci, a dla wszystkich rodziców był to na pewno powód do wzruszenia i dumy ze swoich pociech. Gratulujemy naszym najmłodszym podopiecznym i życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości w gronie kolegów i koleżanek oraz mnóstwo ciekawych doświadczeń. Teraz już dzieci mogą z dumą powiedzieć: „Mamo, Tato, jestem przedszkolakiem!”