Pierwszy dzień Wiosny

Dnia 21 marca w naszym przedszkolu wesoło witaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. I chociaż pogoda raczej nam nie dopisała, to w tym dniu wszyscy bawili się wspaniale. Dzieci ubrane na zielono uczestniczyły w wiosennych grach i zabawach: rozwiązywały wiosenne zadania, odgadywały wiosenne zagadki, zdobywając punkty, rozpoznawały i nazywały pierwsze wiosenne kwiaty, a także wykonywały wiosenne prace plastyczne. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy z wiosennymi symbolami w rękach, aby poszukiwać Wiosny w plenerze. Podczas przechadzki dzieci z poszczególnych grup wiekowych bacznie obserwowały jej pierwsze zwiastuny oraz oznaki budzącej się do życia przyrody: jedna z grup zauważyła pączki na drzewach i krzewach, inna podziwiała przebiśniegi i krokusy w przydomowych ogródkach, inna zobaczyła zawiązki tulipanów w klombach przy naszej szkole, a jeszcze inna obserwowała wiewiórkę w lasku, szukającą swojej spiżarni. Wszyscy przywoływali wiosnę wesołymi okrzykami i piosenkami. Ten dzień nasi milusińscy spędzili pogodnie i radośnie, z nadzieją, że już niedługo Wiosna zawita do nas na dobre.