Powrót do szkoły z Kartą Dużej Rodziny

Prawo do posiadania karty, przysługuje rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Przysługuje także dzieciom w wieku do 18. roku życia, w wieku do 25. roku życia uczących się w szkole lub szkole wyższej, a także bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie, a także wydanie jej jest bezpłatne. Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny, należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu swojego zamieszkania. (źródło: MRPiPS)

Jak uzyskać zniżki na wyprawkę szkolną korzystając z KDR powdpowiada Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polistyki Społecznej w artykule na swojej stronie internetowej, który można przeczytać tutaj.