Próbna ewakuacja

Dnia 17 listopada w naszej placówce zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia przeciwpożarowe ewakuacji przedszkolaków i pracowników z budynku szkoły. Ich celem było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, a także zapoznanie z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. W ćwiczeniach przeciwpożarowych uczestniczyły wszystkie grupy z naszego przedszkola wraz ze swoimi wychowawczyniami i paniami oddziałowymi. Na określony sygnał dźwiękowy, zgodnie z obowiązującą procedurą ewakuacji, dzieci bezpiecznie, spokojnie i szybko opuściły budynek, a wszystkie sale przedszkolne i inne pomieszczenia pozostały puste. Cała akcja próbnej ewakuacji przeciwpożarowej przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Ćwiczenia tego typu są bardzo dzieciom potrzebne, gdyż oswajają je już od najmłodszych lat z sytuacją ewentualnego zagrożenia i uczą właściwego postępowania z zachowaniem spokoju i własnego bezpieczeństwa.