Program edukacyjny "Dobre sposoby na zakaźne choroby"

Nasze przedszkole realizuje program  Sanepidu „Dobre sposoby na zakaźne choroby”. W ramach programu dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczą się, jak prawidłowo myć ręce.

Dzieci uczą się także, jak dbać o czystość swoich włosów, co jest ważne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.Program obejmuje również ogólną wiedzę na temat chorób zakaźnych i sposobów ich zapobiegania. Dzieci uczą się, jakie są objawy chorób zakaźnych i jak je rozpoznawać. Program przewiduje regularne przypominanie dzieciom o konieczności zachowania higieny i dbałości o czystość.

Dzieci są zachęcane do stosowania środków higienicznych, takich jak chusteczki higieniczne i żele antybakteryjne. W ramach programu przeprowadzane są zajęcia związane z profilaktyką chorób zakaźnych. Rodzice są informowani o programie i zachęcani do podjęcia działań w celu zapobiegania chorobom zakaźnym w domu. Program dotyczący dobrych sposobów na zakaźne choroby jest integralną częścią naszej edukacji w przedszkolu i ma na celu zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkim naszym dzieciom.