Program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

Nasze przedszkole realizuje program Sanepidu „ Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Program jest adresowany do dzieci ze wszystkich grup wiekowych i ma na celu edukację w zakresie ekologii i zdrowego żywienia. Dzieci uczą się, jakie są korzyści spożywania żywności ekologicznej i jakie są różnice między nią a żywnością konwencjonalną. W ramach programu dzieci poznają proces produkcji żywności ekologicznej - od uprawy po przetwarzanie i dystrybucję. Dzieci uczą się, jakie są składniki żywności ekologicznej i jak wpływają na nasze zdrowie i środowisko. Dzieci są zachęcane do świadomego wyboru produktów spożywczych i dbałości o środowisko naturalne poprzez np. segregację odpadów. W ramach programu przeprowadzane są wycieczki do miejsc, gdzie  można znaleźć żywność ekologiczną. Rodzice są informowani o programie i zachęcani do podjęcia działań w celu promowania zdrowego żywienia i dbałości o środowisko w domu. Program dotyczący powstawania żywności ekologicznej ma na celu kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych i zachęcanie do zdrowego żywienia, aby w przyszłości były one świadomymi konsumentami.