Projekty i osiągnięcia w I semestrze roku szkolnego 2018/2019

W I semestrze roku szkolnego 2018/19 pilnie pracowaliśmy i braliśmy udział w wielu projektach. Oto efekty naszej pracy nasze projekty, osiągnięcia.

Najważniejsze działania realizowane w placówce w celu podnoszenia efektywności nauczania oraz wychowania.

Obszar: Nauczanie

• udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka polskiego, przyrody, matematyki, informatyki - etap rejonowy j. polski
  • wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Komendę Policji „Moda na odblaski”
  • wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym: „100 lat niepodległości- jesteśmy u siebie”
  • wyróżnienie w literackim konkursie międzyszkolnym „Niepodległość 1918-2018”
  • 2x złoty medal w zawodach pływackich „Pływam na medal” z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości na dystansie 50m i 100m Toruń 2018
  • 1x srebrny medal w zawodach pływackich „Pływam na medal” z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości – styl klasyczny na dystansie 100m Toruń 2018
  • wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym we współpracy z miesięcznikiem Bliżej przedszkola Choinka w biało- czerwonych barwach)
  • III miejsce w Mistrzostwach Bydgoszczy klas V-VI unihokej
  • III miejsce w Mistrzostwach Bydgoszczy w piłce nożnej klasy VII- VIII
  • Wyróżnienie w konkursie: „Rower moich marzeń - rower przyszłości 100 lat Dziedzictwa Przemysłowego Bydgoszczy (P46)”
  • I, II miejsce w konkursie międzyprzedszkolnym „O naszą planetę dbamy i co dzień wodę oszczędzamy” (P46)
  • Organizacja konkursów międzyszkolnych i międzypzredszkolnych, w tym ogólnopolskiego: W jesiennych liściach wiatr gra (konkurs literacki), Jesiennymi liśćmi malowane (konkurs plastyczny), Choinka w barwach biało- czerwonych (ogólnopolski plastyczny; współpraca z miesięcznikiem Bliżej przedszkola), 100 lat niepodległości – jesteśmy u siebie (międzyszkolny)
  • Udział w projekcie we współpracy z Przedszkolem 26 Świat to za mało – geografia dla przedszkolaka
  • Udział w konkursach ogólnopolskich: „Polska złota jesień, Jesienne jabłuszka, Koszyk pełen darów (wyróżnienie),
  • Udział w Międzyprzedszkolnym konkursie „Kujawy malowane”

Obszar: Wychowanie

• kontynuacja projektu szkolnego: Przegadajmy agresję, realizowanego od II semestru 2017/18 roku
  • obchody Światowego Dnia Tolerancji (CEO) z uwzględnieniem wartości z Programu Profilaktyczno- Wychowawczego
  • prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci zagrożonych dysfunkcjami społecznymi
  • udział w projekcie Szkoła otwarta i tolerancyjna
  • udział w projektach zewnętrznych, zwłaszcza dotyczących promowania wartości określonych
  • w Szkolnym Programie Profilaktyczno- Wychowawczym
  • Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Szkolnego Koła PCK ( Pola nadziei, WOŚP, Zbiórka dla najuboższych, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Ogólnopolska Zbiórka żywności itp. Zbiórka żołędzi dla zwierząt z Ogrodu Flory i Fauny w Myślęcinku, Dzień Wcześniaka)
  • organizacja półkolonii zimowych we współpracy z BORPą
  • Udział w programach profilaktycznych ( Szklanka mleka, Owoce w szkole, Trzymaj formę, Spójrz inaczej na agresję)
  • Realizacja ogólnopolskiego projektu prozdrowotnego „Kubusiowi przyjaciele natury”
  • Udział w projekcie „Moja mała ojczyzna” – wystawa prac w placówce zewnętrznej
  • Udział w zewnętrznych projektach przedszkolnych:” Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, „ Zdrowo jem, więcej wiem”

Realizowane przez placówkę projekty i programy zewnętrzne.

1. Zdrowo jem, więcej wiem; Bank Ochrony Środowiska pod patronatem Pierwszej Damy (SP26, P46)
  2. Szkoła tolerancji projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej CEO
  3. Przyjazna szkoła pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego
  4. Nauczyciel I klasa CEO