Przedstawienie teatralne pt: "Księżniczka na lodzie"

Dnia 7 lutego w naszym przedszkolu uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym pt. „Księżniczka na lodzie” w wykonaniu aktorów teatru „Zamaskowani” z Białegostoku. Bohaterką bajki była mała księżniczka Zosia-Samosia, która wszystko chciała robić sama, jednak wszystko wychodziło jej na opak i, niestety, nie tak, jak być powinno. Mimo to, w kulminacyjnym momencie inscenizacji, zrozumiała, że bez pomocy osoby dorosłej nie poradzi sobie z poważnymi sprawami sama i cała sytuacja dobrze się zakończyła.

Przedstawienie to uświadomiło naszym małym widzom, że samemu trudno jest dać radę wszystkiemu samodzielnie, szczególnie wtedy, kiedy jest się jeszcze małym dzieckiem. Dlatego bardzo ważne jest, aby nauczyć się prosić o pomoc osobę dorosłą, bo to przecież nic złego; każdy przecież od czasu do czasu takiej pomocy potrzebuje i wszystko wówczas staje się o wiele łatwiejsze. Bajka o Zosi-Samosi wzbudziła u dzieci wiele dobrych emocji i radości, więc aktorzy otrzymali na zakończenie długie i gorące owacje!