Przedstawienie teatralne

Dnia 15 listopada do naszego przedszkola przyjechali aktorzy teatru „Magma” i dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Co robią zabawki jesienią”. Tematem inscenizacji było ważne zagadnienie sprzątania po zabawie. Jedna z ważniejszych postaci sztuki – dziewczynka, szukała kluczyka do swojej zabawki-robota, którego nie mogła znaleźć. Szukała go wśród innych swoich zabawek, niestety, porozrzucanych po pokoju. Na szczęście na przedszkolaków zawsze można liczyć i ostatecznie dzieci pomogły dziewczynce znaleźć zagubiony kluczyk i posprzątać wszystkie zabawki. Na końcu mali widzowie sformułowali główną myśl przedstawienia – należy zawsze odkładać zabawki na wyznaczone miejsce, bo wówczas bez problemu będzie można wszystko znaleźć. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki po obejrzeniu tego przedstawienia zapamiętają już, dlaczego należy sprzątać po zabawie.